"Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina."


  I Zjazd Absolwentów jest już  historią. 24. września gościliśmy w naszej szkole wyjątkowe osoby. Na I Zjazd Absolwentów przybyli emerytowani nauczyciele, pracownicy i absolwenci  naszej szkoły.

   Zjazd rozpoczął się od mszy świętej w intencji nauczycieli, absolwentów i pracowników szkoły.  Część oficjalną otworzyła dyrektor ZSE-U pani Anna Matczak-Gaj. Podczas tej części można było zapoznać się z  historią  szkoły oglądając prezentację multimedialną lub czerpiąc ze wspomnień gości : nauczycieli i absolwentów.

   Absolwenci mieli możliwość zwiedzania szkoły, obejrzenia starych kronik i archiwalnych zdjęć, a przede wszystkim spotkań z nauczycielami i rówieśnikami. Finałem spotkania było wspólne zdjęcie. Potem jeszcze seria zdjęć „na życzenie” i wszyscy przenieśli się do przygotowanych kawiarenek, gdzie przy kawie i ciastkach wspomnieniom nie było końca.

      Zjazd był okazją do wzruszeń, refleksji, powrotu do szkolnych znajomości. Radosny nastrój i uśmiech towarzyszył zebranym cały dzień. Wszyscy absolwenci i goście otrzymali pamiątki ze Zjazdu - m.in. monografię nauczyciela Zespołu, Zbigniewa Gajewskiego  - " Od Szkoły Rolniczej I Stopnia do Zespołu Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie". O tym, że warto było dołożyć organizacyjnych starań świadczą wpisy do Księgi Pamiątkowej : „…Żychlin jako cenny dar, początek drogi ku dorosłości, czarowne wspomnienia i obietnica lepszego jutra. Wielkie DZIĘKUJĘ!”, „ Dziękujemy za wspaniałe chwile, miło było wrócić po 17 latach, odświeżając pamięć i wspomnienia szkolnych lat”.

    Organizatorzy Zjazdu dziękują wszystkim uczestnikom Zjazdu za obecność, a przede wszystkim za  wspaniałą atmosferę, którą udało się nam wspólnie stworzyć podczas tego Zjazdu. Do zobaczenia wkrótce..

 

 

 

 

 

 

 

  

 Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii


fundusz stypendialny Narodowe Siły Zbrojne